ملودیکا تنها یک اسباب‌بازی نیست

[آرشیو سایت موزیک ما]

سامان احتشامی نوازنده شناخته شده پیانو در گفت‌و‌گو با موسیقی ما از برگزاری کنسرت پیانو، ملودیکا و سازهای کوبه‌ای در تالار وحدت خبر داد.

احتشامی ضمن اعلام این خبر درباره مقدمه‌ای که باعث توجهش به ساز ملودیکا شد، به خبرنگار «موسیقی ما» گفت: «۶ سال پیش به یک سازفروشی رفتم و یک ساز ملودیکا در آنجا دیدم. به خاطر اینکه با این ساز نوستالژی داشتم و در دوران بچگی این اسباب‌بازی خاطرات شیرینی برای من رقم زده بود، حس جالبی به من دست داد. افرادی که در دهه ۵۰ به دنیا آمده‌اند، احتمالاً داشتن این اسباب‌بازی را تجربه کرده‌اند. بعد از مدت‌ها ملودیکا را به دست گرفتم و با آن نوازندگی کردم. به خودم گفتم چقدر خوب است در کنسرت بعدی که دارم، چند آهنگ با ملودیکا اجرا کنم. خیلی‌ها به من گفتند این ساز بچه‌هاست و به درد اجرای صحنه در جایی مثل تالار وحدت نمی‌خورد. به درد موسیقی کودکان می‌خورد.»

این آهنگساز سخنانش را اینگونه ادامه داد: «من با قدرت گفتم ملودیکا هم ساز است و می‌توان با آن موسیقی اجرا کرد. خیلی از آهنگسازان بزرگ دنیا و خیلی از سازندگان موسیقی فیلم از این ساز استفاده می‌کنند.»

وی همچنین درباره اولین تجربه اجرای صحنه‌ای با ملودیکا گفت: «وقتی روی صحنه با این ساز نواختم، بسیاری از مردم خوش‌شان آمد و بیشترین حجم تشویق هم در مورد قطعاتی که با ملودیکا نواخته شدند، اتفاق افتاد.»

احتشامی همچنین از پیگیری نواختن ملودیکا در آلبومی با همین نام سخن گفت: «بعد به همراهی یکی از هنرجویان عزیزم آقای سینا سلیم‌زاده آلبوم ملودیکا را ساختیم. در این آلبوم قطعاتی را با پیانو، ملودیکا و سازهای ضربی اجرا کردیم. این آلبوم توسط انتشارات آوای بابد و آوای باغ مهر منتشر شد و مورد استقبال قرار گرفت. ما تصمیم گرفتیم کنسرت پیانو و ملودیکا به همراه سازهای کوبه‌ای را هم در تهران اجرا کنیم. خوشحال می‌شویم در آینده هم این کنسرت تکرار شود.»

سامان احتشامی به استقبال مردم از ساز ملودیکا اشاره کرد و در این باره گفت: «جالب است بدانید به قدری ساز ملودیکا در بین مردم با استقبال مواجه شد که آلبوم «ملودی کافه» را هم در انتهای تابستان امسال به بازار موسیقی خواهیم فرستاد. «ملودی کافه» شامل قطعات شنیدنی از موسیقی متن فیلم‌هایی مثل پاپیون، لاو استوری، پدرخوانده و آهنگ‌های معروف ایرانی نظیر خواب‌های طلایی، آسمان چشم تو و… است. البته آنهایی که قابلیت اجرا با ملودیکا را داشته باشند.»

اولین نظر را در خصوص این مطلب بگذارید